tel.:

+48 600 48 55 62

email:

federacja@wp.pl

 
Lędzińska Federacja Przedsiębiorczych

I pamiętaj, nasze życie to przeciętnie tylko 25915 dni spędzonych na Ziemi – wykorzystaj je dobrze.

 
 

Informacje z Lędzin, powiatu oraz kraju i świata

Lędziny TAK, Lędziny NIE

Wyda się Państwu dziwne, że w tak niezwyczajny sposób rozpocznę tekst, który w dalszej części ma dotyczyć Lędzin. Bo, czyż można sobie wyobrazić, że, aby dotknąć spraw Lędzin (jego mieszkańców – tych osiadłych tu od zawsze i tych przybyłych w to miejsce, ponieważ docenili jego cichość, urok jego położenia i atuty, których sam nie potrafię wymienić, a z pewnością istnieją) rozpocznę od nazwania Powstania Warszawskiego przez ministra Radosława Sikorskiego – tragedią narodową. Nie mnie oceniać taką opinię ministra o powstaniu. Nie mnie oceniać decyzję organizatorów powstania o jego wywołaniu.
 

CZY UCZESTNICZENIE W WYBORACH TO INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ?

To pytanie na stronie Lędzińskiej Federacji Przedsiębiorczych wydaje się być szczególnie adekwatnym. Po swojej stronie znajduję szereg powodów, które usprawiedliwiają takie stanowisko. Uważam, że jest to miejsce uprawnione, aby opinie w przedmiocie wpływu nadchodzących wyborów parlamentarnych i ich rozstrzygnięć upatrywać w kontekście inwestowania w przyszłość.
 

Człowieku zastanów się nad sobą

Takie dramatyczne wyznanie ze łzami w oczach wypowiedział syn Pana Walickiego z Bierunia, kiedy okazało się, że Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego trzeba rozebrać dom, który jest dorobkiem całego życia. Całą sytuacje pokazano w programie „Sprawa dla reportera” w dniu 29 września 2011r.(program dostępny na stronie http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/sprawa-dla-reportera)
 

Dokąd zmierzają Lędziny

Rok temu mieszkańcy Lędzin powierzyli stery miasta Wiesławowi Stambrowskiemu. Tym samym dali mu szansę, o którą prosił. By mógł dokończyć inwestycje, które rozpoczął. By mógł wykorzystać wiedzę i doświadczenie, które nabył pełniąc funkcję burmistrza w poprzedniej kadencji.
 

PKO BANK POLSKI

"Jest mi niezmiernie przyjemnie zaprosić Państwa, dzięki uprzejmości Lędzińskiej Federacji Przedsiębiorców, do korzystania z usług PKO Banku Polskiego Oddziału 1 w Lędzinach.
 

BANK SPÓŁDZIELCZY W TYCHACH O/LĘDZINY

BANK SPÓŁDZIELCZY W TYCHACH Punkt Obsługi Klienta w Lędzinach 43-143 Lędziny, ul. Lędzińska 14