tel.:

+48 600 48 55 62

email:

federacja@wp.pl

 
Lędzińska Federacja Przedsiębiorczych

I pamiętaj, nasze życie to przeciętnie tylko 25915 dni spędzonych na Ziemi – wykorzystaj je dobrze.

 
 

Informacje z Lędzin, powiatu oraz kraju i świata

Spokojna IV Sesja Rady Miasta

27 stycznia odbyła się kolejna IV sesja Rady Miasta Lędziny. Radni podjęli 12 uchwał w tym o budżecie miasta Ledziny na 2011 rok oraz przyjęciu Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Lędziny na lata 2011 - 2019. Wieloletnia Prognoza Finasowa jest dokumentem nowym, którego utworzenie narzuca znowelizowana Ustawa o Finansach Publicznych. Te i inne uchwały zostały zatwierdzone kompletem głosów.
 

Ludzie listy piszą

Chyba wszyscy pogodzili się już z utrudnieniami w poruszaniu się ul. Hołdunowską, jakie powoduje znajdujący się tam przejazd kolejowy. Bywa że samochody stoją z jednej strony aż do Tesco, z drugiej kolejka sięga niemal Netto. Trudno. Nie ma możliwości zmian. Jest za ciasno aby marzyc o wiadukcie, mostku dla pieszych czy czymkolwiek innym. Stoimy zatem jadąc w jedną stronę, stoimy wracając. Ale nie dlatego boli mnie serce jak juz minę ten przejazd. Boli mnie z żalu nad moim samochodem i nad moją wytrzęsioną głową. Może mam za mały mózg? Może tylko mnie się tak obija o czaszkę? Może Ci,którzy mają ten przejazd pod opieką mają większą pojemność rozumu i wytrzymalsze auta? Albo tamtędy nie jeżdżą? W każdym razie cieszyłam się, jak dziecko, kiedy zobaczyłam, jak dzielni Panowie z zapałem pracowali nad poprawą mojego samopoczucia i przejazdu kolejowego. I zawiodlam się. Moje samopoczucie pozostało bez zmian. Mózg trzesie się niemal tak samo jak wcześniej. Dlaczego w pobliskim Imielinie moje serce jest spokojne? I jeszcze jedno. Słyszałam, że czeka nas budowa kanalizacji i boję się. Autentycznie się boję o moje skołatane serce i wytrzęsiony mózg. Co robic? Ania (adres mailowy znany redakcji)
 

Sonda

Wynik sondy: „ Czy pracowałeś kiedykolwiek za granicą?” Nie, ale bardzo bym chciał/a – 4,1% Tak i nigdy więcej tego nie powtórzę! - 20,4% Nie i nie mam zamiaru! - 71,4 % Tak i mam pozytywne doświadczenia – 4,1%
 

Jak możemy sobie pomóc?

Zdecydowana większość mieszkańców naszej lokalnej społeczności, jaką są Lędziny, zgodnie twierdzi, że jesteśmy specyficzni… Podobnie też mówi się o mieszkańcach sąsiedniego Imielina, a dlaczego i co nas od siebie znacznie różni postaram się wyjaśnić.
 

Zostaw 1 procent podatku dla niepełnosprawnym Lędzinach

Prośba o 1% podatku Reprezentuję organizację pożytku publicznego, skupiającą 130 rodzin borykających się z niepełnosprawnością. Każda z nich ma inny problem. Wśród nas są osoby z porażeniem mózgowym, epilepsją, zespołem Downa, autyzmem, cukrzycą, astmą, stwardnieniem rozsianym, upośledzeniem umysłowym, osoby niewidome, niesłyszące lub z dysfunkcją narządu ruchu. Jesteśmy różnymi rodzinami, ale łączy nas jedno: chęć poprawy losu osób z niepełnosprawnością. Przez cały rok organizujemy zajęcia rehabilitacyjne w wodzie (hydroterapia), a latem rehabilitacyjną jazdę na koniu (hipoterapia). Dla najbardziej poszkodowanych przez los, tych, którzy nie opuszczają swych mieszkań, a czasem nawet łóżek, indywidualną rehabilitację leczniczą przeprowadzaną w ich domach. Prowadzimy zajęcia logopedyczne i rewalidacyjno- opiekuńcze. Rehabilitacja jest dla nas najważniejsza, ale poza tym organizujemy przeróżne formy integracji tak, by można było się czasem oderwać od szarej codzienności.
 

NSP Ludności i mieszkań 2011

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań zostanie przeprowadzony w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011, wg stanu na 31 marca 2011, godz. 24.00 Od 1 kwietnia br. będzie dostępna infolinia NSP 2011: 800 800 80 - numer bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych 22 44 44 777 - numer dla połączeń przychodzących z telefonów komórkowych płatny zgodnie z cennikiem operatora