tel.:

+48 600 48 55 62

email:

federacja@wp.pl

 
Lędzińska Federacja Przedsiębiorczych

I pamiętaj, nasze życie to przeciętnie tylko 25915 dni spędzonych na Ziemi – wykorzystaj je dobrze.

 
 

Informacje z Lędzin, powiatu oraz kraju i świata

Lędzińskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin

Lędzińska Federacja Przedsiębiorczych oraz Lędzińskie Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin podejmuje stale działania i wsparcia wzajemne w celu integracji mieszkańców.
 

Powiatowy Urząd Pracy w Tychach

Po zapoznaniu z odpowiednim dla panstwa programem LFP służy pomocą lub wsparciem. Wprowadzany dodatkową zakładkę do wejścia na stronę Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach www.pup.tychy.pl . Powiatowy Urząd Pracy w Tychach realizuje zadania państwa w zakresie promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej. PUP Tychy obejmuje zakresem swojego działania teren Miasta Tychy i Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.
 

Pamukkale

Pamukkale ( Bawełniany zamek lub Bawełniana twierdza) - turecka miejscowość położona w dolinie Cürüksu (w starożytności zwanej Doliną Lycos), około 18 km od Denizli.
 

Nie płaciłeś abonamentu. Uważaj. Poczta ściga dłużników.

Nie płacisz abonamentu radiowo-telewizyjnego? To zajrzyj go skrzynki pocztowej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji razem z Pocztą Polską rozpoczęły wielką łapankę na dłużników. Jest o co walczyć, bo Polacy zalegają z płatnościami na niewyobrażalną sumę dwóch miliardów złotych! Ludzie dostają wezwania nawet za 5 lat z rachunkiem na 1,6 tysiąca złotych! Takie listy mogą trafić nawet do trzech milionów Polaków.
 

Ilona Stolarczyk w rękach LFP

9 stycznia, już po raz ósmy, zagrała w Lędzinach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. LFP od początku swojej działalności wspierała Orkiestrę licytując złote serduszka. W tym roku postanowiliśmy dać tę możliwosc innym. Jedno z serduszek trafiło do Pana Józefa Kucharskiego, lędzińskiego przedsiębiorcy, członka naszego Stowarzyszenia. Federacja natomiast zainteresowała się i zakupiła piękny obraz Ilony Stolarczyk "Pejzaż bieszczadzki". Malarka pochodzi z Katowic a jej prace, jak sama mówi, są sposobem "widzeniem świata i próbą jego zrozumienia (..) Zrozumienia wpływu emocji na otoczenie, które choć tworzone przez ludzi, jest im tak bardzo przeciwstawne."
 

Idziemy do biblioteki

Już 1 lutego zostanie otwarta centrala Miejskiej Biblioteki Publicznej w wyremontowanym budynku przy ul. Lędzinskiej 86. Przepiekny budynek byłej plebanii burmistrz Wiesław Stambrowski przekazał bibliotece 16 listopada zeszłego roku. Od tamtej chwili pod czujnym okiem dyrektorki Joanny Wicik trwały prace nad dostosowaniem wnętrza do potrzeb placówki. Zagospodarowano pomieszczenia znajdujące się na piętrze budynku, natomiast cały parter przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Godziny otwarcia biblioteki pozostaną takie same jak przed renowacją budynku.