tel.:

+48 600 48 55 62

email:

federacja@wp.pl

 
Lędzińska Federacja Przedsiębiorczych

I pamiętaj, nasze życie to przeciętnie tylko 25915 dni spędzonych na Ziemi – wykorzystaj je dobrze.

 
 

Informacje z Lędzin, powiatu oraz kraju i świata

Jeśli marzysz o wakacjach, a musisz pracować: drzemka domeną sukcesu

Powieki robią się coraz cięższe, coraz głębiej zapadamy się w fotelu i jakoś trudno się skupić na zawodowych obowiązkach… Kto nie doświadcza czasem tego stanu? W końcu coraz mniej osób może pozwolić sobie na luksus spania „przepisowych” ośmiu godzin na dobę. Zamiast sięgać po kolejną kawę albo napój energetyczny, utnij sobie popołudniową drzemkę!
 

Jak radzić sobie z zazdrością w biznesie?

Zazdrość można śmiało porównać do przysłowiowej łyżki dziegciu w beczce miodu. Nierzadko potrafi zepsuć nam całą radość z osiągniętego sukcesu. Czy znasz to uczucie, kiedy na samą myśl o tym, że konkurencji idzie świetnie, nagle zaczynasz dyskredytować własne osiągnięcia? I chociaż nie możesz narzekać na zarobki, a Twój biznes nieźle się rozwija, czujesz się przegrany, rozżalony i sfrustrowany, bo innym wiedzie się lepiej?
 

6 kroków do udanej konferencji

Kiedy stajemy przed koniecznością zorganizowania konferencji po raz pierwszy, możemy czuć się zagubieni, a nawet lekko przerażeni. Na sukces całego przedsięwzięcia składa się przecież ogromna liczba szczegółów, a zależy nam na tym, aby wydarzenie zostało należycie docenione i przysporzyło nam albo firmie prestiżu.
 

Co motywuje nas do działania?

Jak osiągnąć sukces? Wiesz? Tak, to pytanie, na które znają odpowiedź współpracownicy firm MLM. Gotowy przepis na awans w strukturze firmy otrzymują razem z planem marketingowym i produktem/usługą. Biznesowy pojazd już masz, teraz idź i polecaj/sprzedawaj/przedstawiaj ideę biznesową innym. Łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić, bo nawet kiedy posiadasz w zanadrzu: a) wszystkie niezbędne kompetencje, b) zapewnioną opiekę lidera, który pokaże Ci drogę, c) wspaniały produkt, to wciąż może zabraknąć Ci motywacji do tego, żeby podkasać rękawy i zacząć zarabiać. Skąd czerpać motywację i siłę napędową do pracy? Odpowiedź wcale nie jest oczywista. Warto zrobić uczciwy rachunek sumienia i zastanowić się, co sprawi, że sięgniesz po telefon i umówisz pierwsze spotkania – podziw innych, nagroda finansowa, prestiż, na który zapracujesz?
 

Sprawdzony pomysł na biznes – franczyza

Franczyza przeżywa w Polsce prawdziwy okres rozkwitu. Na tym tle bijemy naszych środkowoeuropejskich sąsiadów na głowę – co trzecia firma rozwijająca sieć sprzedaży na zasadach franczyzy w Europie Środkowej i Wschodniej działa nad Wisłą. Do końca roku 2013 w granicach naszego kraju działało 941 takich firm, a według prognozy Profit System, firmy konsultingowej specjalizującej się w doradztwie z zakresu franczyzy, na przełomie roku 2014-2015 przekroczona zostanie bariera tysiąca franczyz. Dla porównania Ukraina i Węgry, zajmujące kolejne miejsca w zestawieniu, mają nieco ponad 400 franczyzodawców.
 

Cechy lidera, które warto w sobie rozwijać

Kim właściwie jest lider? Według słownikowej definicji to przywódca partii lub organizacji albo zawodnik, który wysunął się na prowadzenie. W potocznym rozumieniu – ktoś, kto przewodzi innym. Definicja krótka, a jednak bardzo treściwa. Lider przewodzi innym, czyli ktoś za nim podąża, naśladuje go, traktuje jak autorytet. I niezależnie od tego, czy jest to jedna osoba, czy ogromna struktura albo zespół pracowników liczony w setkach, bycie liderem wymaga rozwijania w sobie konkretnych cech i umiejętności oraz ustawicznego dążenia do doskonałości.