tel.:

+48 600 48 55 62

email:

federacja@wp.pl

 
Lędzińska Federacja Przedsiębiorczych

I pamiętaj, nasze życie to przeciętnie tylko 25915 dni spędzonych na Ziemi – wykorzystaj je dobrze.

 
 

Informacje z Lędzin, powiatu oraz kraju i świata

SPÓŁDZIELCZA KASA OSZCZĘDNOŚCIOWO-KREDYTOWA

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „Piast” jest jedną z największych tego typu instytucji finansowych w Polsce. Posiadamy sieć 90 oddziałów na terenie całego kraju, w tym placówkę w Lędzinach. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo pragnę zaprosić Państwa do współpracy z Naszą Kasą w ramach usług finansowych skierowanych do mieszkanców, jak również do Państwa (LFP) i Waszych pracowników osobiście.
 

ING BANK ŚLĄSKI

ING Bank Śląski prowadzi działalność od 1989 roku a od 1994 roku jest częścią międzynarodowej, globalnej grupy finansowej ING.
 

Skąd banki czerpią zyski?

Na czym zarabiają banki? Nieco żartobliwie można odpowiedzieć, że banki zarabiają na tym, za co płacą ich klienci - firmy, instytucje i klienci indywidualni. To, co jest głównym źródłem przychodów danego banku komercyjnego zależy od jego charakteru i prowadzonej polityki. Poza bankami które zarabiają zarówno na obsłudze klientów indywidualnych, jak i firm, są bowiem takie, które specjalizują się w wybranych przez siebie obszarach - np. w obsłudze przedsiębiorstw, finansowaniu rynku nieruchomości (hipoteczne) czy też w operacjach inwestycyjnych i na rynku kapitałowym (inwestycyjne).
 

Czym jest zdolność kredytowa oraz jak ją poprawić.

Czym jest zdolność kredytowa? Zdolność kredytowa jest to zdolność podmiotu gospodarczego do spłaty zaciągniętego kredytu lub pożyczki wraz z odsetkami, w terminie ustalonym między kredytodawcą, zazwyczaj bankiem, a kredytobiorcą.
 

BANK W LĘDZINACH

Wychodząc na przeciw mieszkańcom oraz przedsiębiorcom tym istniejącym oraz przyszłym, które będą inwestować i prowadzić firmy w Lędzinach, pragniemy przedstawić oferty banków działających na terenie miasta. Mając doświadczenie, że przyjazny bank to ten który znajduje się blisko Ciebie bo dołożył wszelkich starań aby być właśnie tu, gdzie istnieje możliwość kontaktu osobistego, gdzie można zawsze spacerkiem podejść, usiąść , porozmawiać i załatwić nurtujące dla nas potrzeby finansowe. Bank w pobliżu to zysk dla Ciebie i Twojej firmy gdyż każdy z nas wie, że czas to pieniądz . Na stronie będziemy zamieszczać również najciekawsze naszym zdaniem oferty finansowe, inwestycyjne, bankowe oraz informacje prasowe. Pozdrawiam Prezes LFP Marek Bromboszcz
 

WOMAT Sp. z o.o.

W obecnych czasach decydować się na rozpoczynanie nowej działalności o tak szerokim profilu jak firma WOMAT wymaga nie lada determinacji i znajomości rynku. Bo przecież połączenie transportu towarów, handlu olejami przemysłowymi w połączeniu z pośrednictwem finansowym w zakresie handlu samochodami prowadziłoby do prostego wniosku, że oto mamy do czynienia z nie małym przedsiębiorstwem. Jak się jednak okazuje WOMAT to firma rodzinna i o jej początkach, stanie obecnym oraz planach na przyszłość opowie nam Prezes Zarządu spółki Piotr Trafis.